«У «Динамо» зараз немає слабких місць»

Автор: фото: REUTERS / Гліб Гараніч

футболіст

Футболіст «Шахтаря» Анатолій Тимощук (на фото ліворуч) б’ється з динамівцем Сергієм Ребровим

У неділю «Динамо» і «Шахтар» розіграли Суперкубок України. Матч відбувся в Одесі і завершився перемогою киян з рахунком 2:0. Підопічні Анатолія Дем’яненка забили по голу в кожному таймі: на 10-й хвилині – Мар’ян Маркович, на 87-й – Артем Мілевський. Динамо частково взяло реванш за поразку в «золотій» грі минулого чемпіонату.

Суперкубок був представлений два роки тому професійною футбольною лігою. Це стало прологом сезону та можливістю ще раз побачити битву лідерів вітчизняного футболу. Проте дещо сумнівний статус трофею виявився з самого початку. У матчі за Суперкубок було вилучено право на додатковий час. У разі нічиєї через 90 хвилин суперники повинні були негайно йти до серії пенальті. Вона була переможницею минулого та позаминулого років. У 2004 році вона виграла нагороду «Динамо», а роком пізніше «Шахтаря». Цього разу була загроза, що кияни приїдуть до Одеси в другому складі. Щоб цього не сталося, офіційні особи ПФЛ дозволили тренерам виставляти необмежену кількість легіонерів на гру, а також чергувати кожні сім — навіть більше, ніж у товариських матчах на рівні національних збірних.

— Скасування ліміту на легіонерів стосувалося лише конкретного матчу, — зазначив виконавчий директор ПФЛ «ГПУ» Анатолій Попов, 57 років. — Збірна України нещодавно повернулася з чемпіонату світу. Гравці ще не одужали. Крім того, незабаром «Динамо» і «Шахтар» стартують у кваліфікаційному турнірі Ліги чемпіонів. Зважаючи на це, ми дозволили тренерам поекспериментувати зі складом і зробити сім замін.

— Це не зменшувало значення Суперкубка?

— Принижений? — ображено питає Попов. – Як на мене, то в Одесі була футбольна вистава. Якби ми дотримувалися принципу, то українці вийшли б на поле втомленими. Хто хоче дивитися такий матч? Або матч, в якому резервний склад «Динамо» зіграє з «Шахтарем»?

Попов лише пригнічує незмінний склад учасників матчу. Каже, що протистояння «Динамо» і «Шахтаря» поступово набридає і повинні втрутитися інші клуби.

Колишній гравець «Динамо». Віталій Хмельницький, 63 рокиПФЛ частково розділяє рішення.

«Мені байдуже, скільки легіонерів було на полі», — зізнається він. – Картини не псували. Але постійні перемикання дратували. Трьох вистачило.

З самого початку з’явився дещо сумнівний статус Суперкубка

Перемогу «Динамо» хмельничани називають логічною.

«У другому таймі кияни тактично переграли суперника, — зазначає він. – Вони майже не давали йому шансу забити, але кілька разів з контратак зуміли забити. Що ж, Шовковський зіграв набагато впевненіше Лаштувки. Він «привіз» перший гол. Якби не це, у шахтарів все могло б скластися інакше.

Хмельницький звертає увагу на бразильського півзахисника «Динамо» Корреа та нападника Мілевського, який організував другий гол. Однак, на його думку, судити про рівень готовності команд до наступного сезону за недільним матчем не варто. Підготовка була дещо заплутаною через Чемпіонат світу, і лідери будуть набирати форму під час офіційних матчів.

Однак тренер «Динамо» Анатолій Дем’яненко, 47 роківвважає, що команда готова до матчів Ліги чемпіонів як фізично, так і морально:

— Ми добре рухалися, були повністю віддані грі. Наразі у «Динамо» немає слабких місць.

Бонуси за перемогу Дем’яненко не називає.

«Гроші – це не головне», – запевняє він.

Тренер «Шахтар» Мірча Луческу, 60 роківвизнає, що суперник був сильнішим.

— Кияни грали більш дисципліновано в плані тактики. До голу Марковича ми мали певну перевагу, потім гра стала рівною, а під кінець зустрічі – «Динамо». Ми надто нервували.